Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wakacje na kempingu i luksus? To możliwe!

16 marca 2017

Wakacje spędzane poza dobrze wyposażonym hotelem kuszą niższą ceną, ale utożsamiane są także z niższym standardem. Jednak nocleg na kempingu lub pod namiotem wybierają nie tylko osoby, które chcą przeżyć przygodę i zaoszczędzić nieco pieniędzy. Obiekty, w których można zamieszkać pod namiotem, w kamperze lub letniskowym domku, posiadają niejednokrotnie bardzo dobrze przygotowane zaplecze. Baseny, boiska, place zabaw oraz opieka animatorów to tylko niektóre atrakcje czekające na turystów.

Domki turystyczne
To bardzo popularne rozwiązanie dające wiele swobody – turyści dostają do dyspozycji niewielki domek. Zwykle mogą one pomieścić nawet 8 osób, co sprawia, że są idealnym wyborem dla podróżujących wspólnie grup znajomych. W każdym tego rodzaju obiekcie znajduje się wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania: miejsca do spania, stół, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem oraz przynajmniej jedna łazienka. Najczęściej do turystycznych domków przylegają drewniane werandy, na których zmieszczą się krzesła ogrodowe, leżaki czy stół. Stwarza to warunki na przykład do grillowania, co będzie niemożliwe, jeśli wybierzemy elegancki pokój w hotelu.
Jeśli wyposażenie standardowego domku wydaje nam się niewystarczające, zawsze można zapytać o coraz popularniejszą opcję glamping. Określenie to pochodzi od angielskiego słowa „glam” oznaczającego luksus. Podwyższony standard tego typu domków może obejmować telewizor, zmywarkę, bardziej przestronne i elegancko urządzone pokoje, a nawet jacuzzi. Dzięki takim rozwiązaniom domek trafi w gusta nawet najbardziej wymagających turystów.

Namioty
Wakacje spędzone pod namiotem są nie tylko domeną młodych osób, które mniejszą wagę przywiązują do standardu i wygód. Współczesne namioty mogą oferować naprawdę komfortowe warunki – przede wszystkim są na tyle duże i wysokie, że metrażem dorównują domkom turystycznym i można w nich swobodnie stanąć. Podział na osobne sypialnie zapewni kilkuosobowej rodzinie lub grupie znajomych większą prywatność. Wypoczynek pod namiotem nie musi oznaczać także nocowania na karimacie – duże namioty spokojnie mieszczą bowiem prawdziwe łóżka wyposażone w materace piankowe. Wybierając jednak ten rodzaj noclegu, należy pamiętać o własnym śpiworze, kocu czy poduszkach.
Przeciwnicy namiotów zwracają uwagę na jedną niedogodność z nimi związaną – nie posiadają bowiem łazienki. Na terenie kempingu znajdują się natomiast budynki sanitarne wyposażone w prysznice, toalety i pralki.

Jeżeli natomiast chcesz spędzić wakacje w Polsce, w uroczym  miejscu - koniecznie sprawdź ten domek w Zakopanem 12-19 osób!