Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co oznaczają luksusowe wakacje?

16 marca 2017

Sposobów i pomysłów na wykorzystanie urlopu może być wiele – jedni cenią chwile spędzone na łonie natury i w odcięciu od reszty świata, inni wolą zatłoczone plaże egzotycznych kurortów. Coraz liczniejsza jest także grupa osób aspirujących do luksusowego wypoczynku, którzy są w stanie długo odkładać pieniądze, by zrealizować wakacyjne plany i pozwolić sobie na wyjątkowy dla nich standard. Gdzie jednak według znawców branży turystycznej zaczyna się luksus? Uważa się, że koszt luksusowych wakacji to co najmniej 6,5 tysiąca złotych na osobę. Na tego rodzaju wypoczynek wybiera się co roku około 3% Polaków, co wydaje się dość wąską grupą.

Wakacje poza Europą – wciąż luksusowe
Statystyki pokazują, że tylko około 2% Polaków było na wakacjach poza granicami Europy. Jeszcze do niedawna za luksusowe uważano wakacje spędzone w Grecji lub Bułgarii, ale trendy te zmieniły się w ostatnich latach. Zamożni klienci, którzy chcą zaimponować znajomym, pytają o Sri Lankę, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malediwy czy Dominikanę. Egzotyka tych krajów wciąż robi wrażenie, zwłaszcza jeśli wiąże się z pobytem w luksusowym hotelu, których w tych popularnych turystycznie regionach nie brakuje.

Standard hotelu lub pensjonatu
Myśląc o luksusowych wakacjach, najczęściej mamy przed oczami cztero- lub pięciogwiazdkowy hotel. Pracownicy biur podróży bardzo często są pytani o wyposażenie pokoi, widok na okolicę oraz lokalizację. Położenie jest szczególnie istotne w miejscowościach nadmorskich i najbardziej cenione przez gości są te apartamenty, z okien których widać morze. Na Malediwach bardzo popularną usługą jest także zapewnienie opieki osobistego kamerdynera.

Turyści lepiej orientujący się w branży turystycznej, którzy mieli okazję bywać w różnych zakątkach świata często pytają także o hotele należące do konkretnej sieci. Wiąże się to nie tylko z przywiązaniem do pewnego standardu obsługi, ale także przekonaniem o elitarności danej marki.

Hotel to dla turystów poszukujących luksusu nie tylko miejsce noclegu – tutaj spożywają również posiłki oraz wypoczywają w coraz liczniej powstających kompleksach SPA. Takie atrakcje, jak show cooking, czyli gotowanie na oczach gości, czy dania przyrządzane na indywidualne zamówienie, coraz częściej pojawiają się w ofercie ośrodków wypoczynkowych we wszystkich częściach świata.
Animacja czasu wolnego dla dzieci nikogo już nie zaskakuje, ale wciąż poszerza się także oferta aktywności proponowanych dorosłym – zajęcia z jogi, medytacje, różnorodne usługi wellness oraz kursy sportów wodnych to tylko niektóre atrakcje.