Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najpopularniejsze kierunki turystyczne w Indonezji

16 marca 2017

Indonezja to tysiące wysp, które oferują turystom możliwość spędzenia niepowtarzalnych wakacji. Piękne plaże, dostęp do oceanu, zabytki oraz interesujące przyrodniczo miejsca coraz liczniej przyciągają także Polaków, chcących poznać egzotyczne kraje. Wśród ponad 17 tysięcy wysp składających się na Indonezję nie wszystkie są zamieszkałe i posiadają odpowiednią infrastrukturę, ale takie miejsca jak Bali, Jawa czy Lombok są idealne dla turystów i dostosowane do ich potrzeb.

Bali
Wyspa należy archipelagu Małych Wysp Sundajskich, a najpopularniejszymi ośrodkami turystycznymi stały się Sanur Beach i Kuta. Wypoczynek na Bali ma wielu zwolenników, ale także grono przeciwników, zrażonych tłumami, jakie przez cały sezon można spotkać na plażach i w hotelach. Kuta przyciąga także wielbicieli surfingu.
Jednak wyspa Bali to także miejsce, w którym można zetknąć się ze śladami indonezyjskiej duchowości. Na pewno warto odwiedzić miasto Denpasar znane z wielopoziomowych hinduskich świątyń. Jego kolejną atrakcją jest źródło Tampaksiring znane ze swoich leczniczych właściwości. Odwiedzając balijskie świątynie, można stać się świadkiem lokalnych obrzędów i świąt, co na pewno zainteresuje wszystkich pasjonatów obcych kultur.

Lambok
Wyspa sąsiaduje z Bali, ale spotkamy tam nieco mniej turystów, co sprawia, że posiada mniej komercyjny charakter. Jej atutem są malownicze plaże – z pewnością spodobają się wszystkim, którzy podczas wakacji stawiają przede wszystkim na wypoczynek. Zawiedzeni nie będą także zwolennicy bardziej aktywnego wypoczynku – mogą wybrać się w okolice wulkanu Gunung Rinjani.
Planując pobyt na Lambok należy pamiętać, że mieszkańcy wyspy to w zdecydowanej większości muzułmanie. W związku z tym większość miejsc, które mogą być przydatne turystom, w porze modlitw będzie zamknięta.

Jawa
Wśród indonezyjskich wysp to właśnie Jawa jest najgęściej zaludniona i najbardziej zurbanizowana. Mimo to jest atrakcyjna dla turystów przede wszystkim ze względu na wulkany – jest ich 121, a 40 z nich wciąż jest aktywnych. Stanowi to dobry pretekst do organizowania pieszych wycieczek o różnym stopniu trudności. Będą one tym bardziej atrakcyjne, że część wulkanów znajduje się na terenach indonezyjskich parków narodowych, które na Jawie są uważane za szczególnie zadbane. Najpopularniejszym miejscem wycieczek jest park Bromo Tengger Semeru, gdzie znajduje się wulkan Bromo.