Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wakacje na Jawie – co warto zobaczyć?

16 marca 2017

Jawa to najgęściej zaludniona Indonezyjska wyspa, która przyciąga także licznych turystów. Jest nieco mniej popularna niż Bali, ale w opinii odwiedzających podnosi to tylko jej atrakcyjność. Pomimo znacznego zurbanizowania turyści nie będą narzekać na brak pięknych widoków, miejsc do plażowania oraz innych atrakcji, które staną się okazją do zorganizowanie niezapomnianych wycieczek.

Jawa – wyspa wulkanów
To określenie pojawiające się często w przewodnikach i reklamach biur podróży nie zostało nadane przez przypadek. Na Jawie znajduje się 121 wulkanów, a około 40 uznaje się za wciąż aktywne. Stwarza to warunki do pieszych wycieczek – niektóre wulkany są łatwo dostępne i będą odpowiednia nawet dla osób niepraktykujących trekkingu, inne będą stanowiły ciekawe wyzwanie dla turystów preferujących trudniejsze trasy. Do jednych z najciekawszych wulkanów należy Brano, który mimo iż pozostaje czynny, przyciąga tłumy zwiedzających. Jego popularność wynika z otoczenia pustynią, co zapewnia niepowtarzalne widoki. Inne ciekawe miejsce to wulkan Kawah Ijen, położony we wschodniej części wyspy. Także on należy do wulkanów aktywnych, a dodatkowo jest także kopalnią siarki. Najwyższym wulkanem na Jawie jest natomiast Gunung Semeru położony w Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru. Wejście na niego może wiązać się z pewnymi trudnościami – ze względu na jego wysokość oraz aktywność, która powoduje, że czasowo może być niedostępny dla turystów. Planując wycieczkę w te okolice warto przewidzieć dodatkowe noclegi, ponieważ trasa jest długa i wymagająca.

Parki Narodowe
Turyści odwiedzają Parki Narodowe Jawy przede wszystkim ze względu na wulkany, które znajdują się na ich terenach. Tak jest w przypadku Parku Bromo Tengger Semeru, Ujung Kulon czy Gede Pangrango. Jednak same w sobie miejsca te także stanowią turystyczną atrakcję. Parki Narodowe Jawy uważane są za najstarsze i najbardziej zadbane w Indonezji, co na pewno spodoba się turystom szukającym kontaktu z egzotyczną przyrodą.

Odpoczynek na plażach
Egzotyczne wakacje w Indonezji kojarzą się głównie z plażami i ciepłym morzem. Kilka dni przeznaczonych na odpoczynek to punkt obowiązkowy w programie każdej wycieczki. Dodatkową atrakcją może stać się kurs nurkowania i oglądanie rafy koralowej. Miejsce dla siebie znajdą także surferzy – na przykład plaża Pangandaran przyciąga wiele osób chcących uprawiać ten sport.