Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak przygotować się do wakacji z dziećmi na Bali

16 marca 2017

Każdy rodzic, planując wakacyjny wyjazd, bierze pod uwagę potrzeby i bezpieczeństwo dziecka. Wyspa Bali to jeden z popularnych kierunków turystycznych odpowiedni także dla całych rodzin. Egzotyczne wakacje nie muszą wiązać się z niepokojem dotyczącym warunków panujących w hotelu czy długiej podróży, przemyślana i dobrze zorganizowana wycieczka na Bali pozostawi po sobie tylko dobre wspomnienia.

Miejsce noclegu
Dla wielu osób jest to jedna z najważniejszych kwestii, dająca poczucie bezpieczeństwa. Hotel o dobrym standardzie, położony w dogodnej lokalizacji z pewnością sprawi, że wakacje przebiegną bez niepotrzebnego stresu. Wybór odpowiedniego miejsca na nocleg może także zapewnić rodzicom nieco więcej czasu dla siebie. Coraz częściej hotele oferują usługi animacyjne i atrakcje dla najmłodszych. Informacje na ten temat łatwo znaleźć korzystając z portali rezerwacyjnych lub zamawiając wycieczkę za pośrednictwem biura podróży.

Wyposażenie dla malucha
Starsze dzieci mogą swobodnie korzystać z menu oferowanego przez liczne restauracje. Nieco więcej wątpliwości wiąże się z żywieniem maluchów, dla których na co dzień rodzicie wybierają mleko modyfikowane, kaszki lub gotowe posiłki w słoiczkach. Tego rodzaju produkty są bez problemu dostępne na Bali, jednak może się okazać, że produkowane są z nieco innych składników lub przez inne firmy. Dla większości dzieci nie powinno być to problemem, ale jeśli maluch ma określone preferencje lub jego dieta jest bardziej restrykcyjna, warto zaopatrzyć się wybrane produkty w kraju.
Mniej problemów będzie wiązało się z zakupem pieluch – pod tym względem balijskie sklepy są dobrze wyposażone i można uniknąć dodatkowego bagażu.

Wakacje pełne atrakcji
Urlop z dziećmi z reguły wymaga od rodziców więcej aktywności – nawet najpiękniejsza plaża na dłuższą metę może nie zadowolić pełnego energii malucha. W zależności od miejsca w którym spędzamy wakacje, warto poznać lokalne atrakcje. Mogą być to pola ryżowe, turystyczne wioski czy imponujące świątynie. Inna opcja na zagospodarowanie dziecku czasu to liczne zajęcia organizowane przez hotele. Animacja czasu wolnego to coraz istotniejsza część oferty nie tylko największych hoteli. Starsze dzieci na pewno zainteresują także kursy nurkowe. Pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogły odkrywać piękno podwodnego świata oraz zagrać w niepowtarzalne frisbee pod wodą.