Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najciekawsze miejsca na Bali

16 marca 2017

Indonezyjska wyspa Bali to miejsce, które co roku odwiedzają rzesze turystów. Część z nich wybiera wycieczki, podczas których można zrelaksować się na jednej z plaż. Coraz większa liczba osób stawia jednak nie tylko na wypoczynek w kurorcie, ale także poznawanie różnych miejsc wyspy i aktywne spędzanie czasu na poznawaniu lokalnych atrakcji. W tym celu warto odwiedzić kilka popularnych ośrodków.

Kuta
To najpopularniejsza miejscowość Bali, przyciągająca turystów przede wszystkim długimi, pięknymi plażami. Będzie to wspaniałe miejsce rodzinnego wypoczynku nastawionego na odpoczynek nad morzem, ale Kuta przyciąga także osoby chcące aktywnie spędzać czas – to właśnie tutaj są najlepsze warunki do surfowania. Jest to idealne miejsce dla osób, które chciałyby spróbować tego sportu po raz pierwszy – fale nie są zbyt wysokie i panujące warunki ułatwiają naukę.
Wybierając się na Kutę trzeba przygotować się na towarzystwo licznych turystów z całego świata. Miejscowością całkowicie zawładnęły pensjonaty, hotele, kluby puby i dyskoteki. Jest to miejsce, gdzie można dobrze się bawić i odpoczywać, ale trudno tu o ślady Indonezyjskiej kultury.

Ubud
Oferuje turystom nieco inne atrakcje niż Kuta. W Ubud można zatknąć się przede wszystkim ze śladami lokalnej duchowości, miasto słynie z pięknych świątyń. Miejsce przyciąga także wielbiciele sztuki ze względu na wiele galerii i sklepów, w których można zetknąć się z oryginalnymi wyrobami mieszkańców.
Wakacje w Ubud na pewno nie będą nudne i jest to dobre miejsce służące jako baza do organizacji krótkich wycieczek. W okolicy znajdują się pola ryżowe Tegallalang. Warty odwiedzenia jest także Las Małp, w którym można obserwować kilkaset makaków, są one tak przyzwyczajone do obecności ludzi, że bez obaw do nich podchodzą. Kolejna atrakcja dla osób chcących poznać przyrodę Indonezji jest teren wodospadów Kanto Lampo.

Uluwatu
Indonezyjskie plaże spodobają się na pewno wszystkim romantykom, lubiącym oglądać zachody słońca nad morzem. Za szczególnie urokliwe uważane są widoki, jakie można podziwiać w Uluwatu. Wysokie klify i strome zbocza dodają krajobrazowi niepowtarzalnego charakteru.
Plaże Uluwatu chętnie wybierają także surferzy, jest to kolejny po Kucie, popularny ośrodek w którym turyści mogą uprawiać ten sport. Warunki sprzyjają szczególnie bardziej doświadczonym, którzy nie boją się fal.