Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wakacje na Bali – magiczna wyspa, która zachwyci każdego

16 marca 2017

Tropikalna przyroda, ciepły klimat i urokliwe plaże to główne znaki rozpoznawcze Indonezyjskiej wyspy Bali. Turyści, którzy odwiedzili to miejsce doceniają także bogatą kulturę, smaczne jedzenie oraz przyjazne nastawienie mieszkańców. Każdy z podróżników podczas urlopu szuka nieco innych wrażeń – jedni koncentrują się na wypoczynku na słonecznej plaży i atrakcjach, jakie oferują liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe; dla innych najważniejsze są wycieczki, w trakcie których można poznać kulturę i tradycję regionu. Bali również pod tym względem ma wiele do zaoferowania – mieszkańcy wyspy chętnie częstują gości swoimi potrawami oraz sprzedają wyrabiane własnoręcznie pamiątki i dzieła sztuki.
W zależności od tego, jak chcemy spędzić urlop, warto wybrać jedną z popularnych turystycznych lokalizacji, które oferują różnorodne atrakcje.

Odpoczynek i zabawa
Wśród miejsc, w których nie można narzekać na nudę, prym wiedzie miasto Kuta. Znajduje się tam najwięcej hoteli i pensjonatów, które zapewnią luksusowe warunki nawet dla najbardziej wymagających. W dzień można spędzać czas na plaży, wieczorem i w nocy odwiedzić jeden z licznych pubów, dyskotek i restauracji. Barwny tłum turystów ze wszystkich stron świata sprawia, że Kutę wybierają osoby, które chcą nawiązywać nowe znajomości i bawić się w egzotycznej scenerii.
Chcąc zaznać odrobiny luksusu, warto wybrać się do Nusa Dua, gdzie znajdują się najbardziej kosztowne hotele na Bali. Atrakcją Jimbaran są z kolei restauracje posiadające swoje stoliki bezpośrednio na plaży, co gwarantuje piękne widoki.

Raj dla surferów
Osoby, które cenią sobie uroki tego sportu, ale także początkujący surferzy nie będą zawiedzeni warunkami, jaki zastaną na Bali. Z niskich i mniej wymagających fal będą mogli korzystać odwiedzający Kutę. Jest to idealne miejsce, by zacząć swoją przygodę z surfingiem. Inną popularną lokalizacją jest Uluwatu, które wybierają bardziej doświadczeni.

Wyciszenie w świątyniach
O licznych Balijskich świątyniach z pewnością słyszał każdy, kto rozważał urlop na wyspie. Znajdują się one w praktycznie każdym jej zakątku i osoby, którym zależy na poznaniu Indonezyjskiej duchowości, na pewno nie będą narzekały na nudę. Warto odwiedzić miasto Ubud, największy i uważany za najważniejszy kompleks świątynny Pura Besakih czy efektownie ulokowaną na skalnym klifie Pura Luhur Uluwatu.